Par Dreiling

Kāpēc Dreiling? Tagadējā Stopiņu novada robežas vairākkārt mainījušās un tagadējās aprises ir iegūtas vairāku ciemu apvienošanas rezultatā. Dreiling ir viens no vēsturiski svarīgiem uzvārdiem, no kuriem radies šī brīža esošs vietas nosaukums. 17.gadsimtā šeit dzīvoja, muižkungs un rātes pārstāvis, Melhiors Dreilings, kura uzvārdā nosaukta muiža – Dreylingsbush. Gadsimtiem  ejot vieta ieguvusi savu tagadējo nosaukumu, Dreiliņi. Ņemot vērā faktu, ka šīs muižas teritorija atrodas teritoriāli vistuvāk ražotnes saimnieku dzīvesvietai, un bija vēlme saglabāt vēsturiskās vietas nosaukumu, tika nolemts Dreiling vārdu atkal celt saules gaismā.

Tāpat kā vēsturē ir svarīgi datumi, tā arī Dreiling ir atzīmējamas dienas, kuras turpmāk vēlamies svinēt kopā ar jums, mūsu draugiem. Tās ir, Dreiling vārda došanas diena 2019. gada 16. jūlijā un Dreiling dzimšanas diena, kad pirmo reizi oficiāli saņēmām atļauju tirgot mūsu produktus 2019. gada 30. septembrī.

Viss sākās ar sukādēm, kad nolēmām tās izmēģināt mājas apstākļos saviem bērniem gatavot paši. Tas bija veselīgs gardums bērniem. Gatavojām dzērveņu sukādes, rabarberu sukādes, eksperimentējām arī ar cidoniju sukādēm. Tās kļuva tik iecienītas, ka dalījāmies arī ar draugiem. Mūsu tā brīža hobijs kļuva par neatņemamu mūsu ikdienas un svētku galda sastāvdaļu. Draugu iedrošināti, izveidojām Dreiling zīmolu. Lai papalašinātu piedāvāto produktu klāstu, iegādājāmies pirmo liofilizācijas iekārtu, lai izmēģinātu aukstumā žāvētus dārzeņus, ogas un augļus. Sākumā tapa mūsu jau iecienītie produkti – ķirbju kraukšķi, dzērveņu kraukšķi un rabarberu kraukšķi. Neierobežojām sevi eksperimentos, kā saka saimnieks Ivars, jaunas idejas produktiem nosapņojam un rīkojamies. Tā ir radušies tādi produkti kā aukstumā žāvētas gailenes, pētersīļi, ķirbju milti, liofilizētas upenes, mellenes. Ļoti iecienīti ir augļu, ogu un dārzeņu mix iepakojumi. Tādā veidā pircējam ir iespēja uzreiz nogaršot dažādus kraukšķus. Gatavojam kraukšķus gan ar cukuru, gan sīrupos, gan bez cukura. Visi produkti ir piemēroti veģetāriešu un vegānu ēdienkartēm.

Dreiling gardumi ir īpaši veselīgi bērniem. Ausktumā žavētie augļi, ogas un dārzeņi, kā arī sukādes var pilnībā aizstāt ķīmiski ražotos un cukurotos saldumus, kas citkārt var izraisīt alerģijas maziem bērniem. Dreiling liofilizētie produkti piemēroti pat pašiem mazākajiem, jo ar tiem nevar aizrīties. Ieliekot kraukšķi mutē, tas izkūst.
Un visi Dreiling gardumi patiešām var izraisīt atkarību! 😃 Tie pārsteidz jebkuru ēdāju ar garšu un kraukšķīgumu. Pat skeptiskākie ēdāji ir pārsteigti, ka, piemēram, ķirbis pēkšņi var būt garšīgs.

Liofilizācijas metode radusies pagājušā gadsimta sākumā, bet tehnikas ierobežojumu dēļ netika pielietota. Pirmais lielākais pielietojums bija Otrā pasaules kara laikā frontes vajadzībām, lai pārtiku saglabātu ilgstoši. Nākamais pielietojums bija septiņdesmitajos gados kosmosa vajadzībām, lai nebūtu jāved lieks svars. Tad liofilizāciju sāka izmantot šķīsošās kafijas gatavošānā un zāļu gatavošanā. Deviņdesmitajos gados parādījās lielās, rūpnieciskās liofilizācijas iekārtas pārtikas rūpniecībā. Un tikai pēdējo desmit gadu laikā parādījas iekārtas, kas pieejamas mazajiem ražotājiem un mājražotājiem.

Raksts par “Dreiling stopiņu pašvaldības majas lapā.
Iepazīstinām ar savu produkciju delfi.lv tasty sadaļas lasītajus.

Dreiling ražo sukādes, aukstumā žāvētus (liofilizētus) augļu, ogu un dārzeņu kraukšķus un mājas vīnu. 100% dabīgie našķi ir ražoti tikai no Latvijā audzētā. Rabarberi, ķirbji, cidonijas, smiltsērkšķi, upenes, avenes, mellenes un dzērvenes, šīs ir tikai dažas Latvijas veltes, kuras Dreiling pārvērš gardos produktos.
Laiks lido vēja spārniem, kopš draugu mudināti uzdrīkstējāmies un noticējām sev! Tā radās Dreiling un mūsu produkti. Esam lepni par padarīto un ieguldīto. Esam lepni par katru mūsu pircēju, kuri novērtē Dreiling gardumus. Tāpēc esi viens no mums.
Esam strauji auguši un attīstījušies. Tas mūs ir mudinājis paplašināt produkcijas klāstu un ražošanas apjomu. Katrs produkts ir izlolots un izaudzēts tepat mūsu Latvijā, par ko ir milzīgs gandarījums.
Dreiling flagmaņi esam mēs, Daiga un Ivars, bet kas gan mēs būtu bez savas ģimenes, kura ir mūsu lielākais atbalsts un darba rokas!

Dreiling ir realizējis trīs LEADER projektus “Iekārtu iegāde mājražojumu sērijas “Dreiling” uzsākšanai” (Nr. 19-04-AL25-A019.2105-000003), “Iekārtu iegāde mājražojumu sērijas “Dreiling” kapacitātes paaugstināšanai” (Nr. 20-04-AL25-A019.2105-000004) un “Iekārtu iegāde mājražojumu sērijas “Dreiling” jaunas produktu grupas uzsākšanai” (Nr. 2020/AL25/7/A019.21.05/3), sadarbībā ar biedrību “Stopiņu-Salaspils partnerība” un biedrības projektu vadītājas Agneses Bērziņas atbalstu.